دانلود رایگان کتاب قدرت اراده

دانلود رایگان کتاب نیروی اراده { pdf کتاب نیروی اراده جدید فارسی }

کتاب نیروی اراده پل ژاگو، نویسنده قدرت اراده ~ کتاب قدرت در مقابل نیرو ~ دانلود کتاب قدرت اراده جان  تیرنی ~ خلاصه کتاب نیروی اراده

درباره پل ژاگو، نویسنده قدرت اراده
پل کلمان ژاگو در سال 1889 به دنیا آمد. او از کودکی علاقه‌ی فراوانی به شهر پاریس داشت و سراسر عمرش را در این شهر زندگی کرد. ژاگو در جوانی با «دکتر دورویل» که متخصص هیپنوتیزم بود، آشنا شد و در کنار او به عنوان دستیار شروع به فعالیت کرد. او تحصیلات دانشگاهی‌اش را ادامه نداد و در کنار «دورویل» به عنوان همکار فعالیت کرد. ژاگو در این دوران مطالعه‌ی زیادی در زمینه‌ی روانشناسی انجام داد و با استفاده از تجربیات خودش در حوزه‌ی درمان و خودشناسی، کتاب‌های مهمی را نگارش کرد. ژاگو فردی ساده زیست بوده و هیچ‌گاه روش زندگی‌اش را تغییر نداد و تا آخر عمر به مطالعه‌ و یادگیری ادامه داد. پل کلمان ژاگو در سال 1962 درگذشت.
ژاگو تعدادی کتاب در زمینه‌ی خودیاری و موفقیت تالیف کرده است. آثار او با گذشت زمان همچنان از سوی مخاطبین کتاب‌های روانشناسی مورد توجه هستند. از کتاب‌های او می‌توان به «مانیتیسم شخصی»، «آموزش گفتار»، «غلبه بر کمرویی»، «قدرت خودتلقینی»، «چگونه بر خود مسلط شویم» و «روش‌های عملی مانیتیسم هیپنوتیسم و تلقین» را نام برد.
مروری بر فصل‌های کتاب قدرت اراده
کتاب قدرت اراده در ده بخش تدوین شده است و هر بخش شامل تمرین‌هایی است که انگیزه و انرژی انسان را برای رسیدن به اهداف و آرزوهایش افزایش می‌دهد.
ژاگو در بخش اول کتاب با نام «آمادگی برای پرورش» عنوان می‌کند که در مقابل خستگی‌ها، تنبلی‌ها و کلافگی‌هایی که ما را از رویاها‌ی‌مان دور می‌کند، یک اراده‌ی پرورش یافته می‌تواند راه دستیابی به هر چیزی که می‌خواهیم را هموار کند. همچنین شرح می‌دهد که برای دستیابی به اراده‌ای محکم، انرژی داشتن بسیار مهم است و در ابتدای راه نباید مقاومت و پشتکار‌ را از دست داد تا انسان قادر به ایجاد انگیزه‌ای شود که با آن بر ناهمواری‌های مسیر غلبه کند.
در بخش دوم کتاب قدرت اراده که «چگونه بر خود حاکم شوید» نام دارد، درباره‌ی اهمیت و تاثیر موارد مختلف بر جسم‌مان می‌خوانیم. در این فصل از نقش کلیدی تغذیه و ورزش گفته شده است؛ چرا که برنامه‌ی سالم و منظم غذایی باعث سلامت روح و جسم می‌شود و به فرد کمک می‌کند تا با اراده‌ و انگیزه در تصمیماتش عمل کند.
موارد ساده‌ای در کتاب تذکر داده شده که افراد آن‌ها را نادیده می‌گیرند. این در حالی‌ست که هر یک از ما قادریم آن‌ها را روزانه انجام بدهیم مثل یک برنامه‌ی خواب مرتب. پل ژاگو معتقد است که اگر عاداتی نادرست داریم باید برای برطرف کردن آن‌ها تلاش کنیم هر چند این عادات در طول ماه‌ها یا سال‌ها شکل گرفته‌اند اما با سماجت با احساسات مایوس کننده مقابله کنید و آن‌ها را گذرا تلقین کنید و با حالتی مبارز عادات درست را جایگزین آن‌ها کنید.
در بخش سوم کتاب تحت عنوان «چگونه به اطمینان کامل دست یابیم» نویسنده سعی کرده است تا «اندیشه‌ی اطمینان به خود» را تحقق بخشد و برای این کار چند تمرین ارائه می‌دهد تا افراد با کمک آن‌ها بتوانند به آزادی کامل در سخن گفتن و عمل کردن دست یابند.
بخش چهارم کتاب با نام «چگونه سرنوشت را در اختیار بگیریم» به تلاش برای تغییر خویشتن اختصاص دارد. ژاگو معتقد است تغییر فردی نخستین گام به سوی تغییر سرنوشت است. «منابع عظیم انرژی» عنوان فصل پنجم کتاب قدرت اراده است. در این فصل تعدادی تمرین عنوان می‌شود که با آن‌ها انرژی‌های لازم برای حرکت به سوی داشتن اراده‌ی استوار را به دست می‌آورید. برای مثال در این فصل از اهمیت تمرکز سخن گفته شده و چندین روش مختلف ارائه شده است که در مواجهه با خبری ناگوار و یا در شرایط سخت از آن‌ها استفاده کنیم و شرایط را تحت کنترل خود دربیاوریم.
فصل بعد «قدرت مستقیم اراده بر بدن» نام دارد و تاثیر اراده بر اندام‌های مختلف و ماهیچه‌های بدن را شرح می‌دهد. ژاگو در این بخش توصیه می‌کند در هنگام بیماری به حالت آرامش بیندیشید، و به آسودگی تصور کنید که می‌توانید به‌ سرعت به این حالت دست یابید. تصور ذهنی آسوده و سلامت به تدریج درد یا بیماری را کاهش می‌دهد و با این کار شما نیروهای درونی خود را به سمت بازگشت تندرستی سوق می‌دهید. ابتدای بخش هفتم «قدرت مستقیم اراده بر دیگران»، تاریخچه‌ی قدرت اراده گفته شده است و پس از آن به تاثیر افراد مختلف بر اعمال و رفتار ما اشاره می‌شود.
پل ژاگو در فصل هشت با عنوان « تاثیر اراده بر سرنوشت» شرح می‌دهد که فقط باید در آرزوی تحقق آن چیزی باشیم که می‌خواهیم و فکر خود را روی آن متمرکز کنیم زیرا یک هدف واحد داشتن بسیار موفقیت‌آمیزتر است. فکر ما و ذهنیت درست تاثیر غیرمستقیم بر سرنوشت دارد و ما با یک جهت یابی درست به سمت آرزوها همه چیز را تابع خواسته خود می‌کنیم.
«چگونه عمل کنیم» نام فصل نهم کتاب است که با یک سوال مهم آغاز می‌شود: آیا می‌خواهید به نتیجه برسید؟ طبق گفته‌ی کتاب مخاطب این فصل خوانندگانی هستند که می‌خواهند به آرزوهای خود جامه‌ی عمل بپوشانند، خوانندگانی که می‌خواهند با خواندن کتاب وسیله‌ای برای حل مشکلات فوری خود بیابند و به نتایج مثبت برسند.
فصل آخر کتاب قدرت اراده «چگونه در برابر ضعفها، ناتوانیها و اهمال واکنش نشان دهیم» است. در نهایت گفته شده است که با به کار گیری اصول و روش‌هایی که در این کتاب بیان شده است می‌توانیم آرزوهای‌مان را عملی کنیم. اگر این اصول را درک و جذب کرد زندگی روزانه با آن‌ها منطبق می‌شود و عجز و ناتوانی دور می‌شود و فرد علاقه‌مند قاطعانه به عمل می‌پردازد.
ترجمه فارسی و انتشار کتاب قدرت اراده در ایران
کتاب قدرت اراده یکی از مهم‌ترین کتاب‌های پل کلمان ژاگو به قلم «ایرج مهربان» به فارسی ترجمه شد و انتشارات ققنوس آن را منتشر کرد. «ققنوس» یکی از انتشارات‌های قدیمی ایران است که در دهه‌ی شصت شمسی فعالیت خود را آغاز کرده است. این موسسه کتاب‌های زیادی در زمینه‌های متعدد منتشر می‌کند. از جمله کتاب‌های این ناشر می‌توان به «سمفونی مردگان» از «عباس معروفی»، «ملت عشق» از «الیف شافاک»، «عشق در زمان وبا» از «گابریل گارسیا مارکز» و «آدمکش کور» از «مارگارت اتوود» اشاره کرد.
علاقه‌مندان به آثار روانشناسی و کتاب‌های خودسازی می‌توانند برای دانلود و خرید کتاب الکترونیکی (pdf) قدرت اراده با ترجمه «ایرج مهربان» به سایت فیدیبو مراجعه کنند.
در بخشی از کتاب قدرت اراده می‌خوانیم
جادو نزد ایرانیان مقام روحانی مغ‌ها بوده است که اجرای آن را به دانشمندان و فرزانگان می‌سپرده‌اند که مقام موبد یا مغ می‌داشته‌اند. بنابراین کلمه جادو یادآور اندیشه جلال و شکوه است. علوم خفیه و باطنی فقط در معابد و آتشکده‎‌ها به مخفیترین شکل آموخته می‌شد و تصور می‌رود که اسرار آن با نابودی تمدنهای قدیمی از بین رفته باشد. تاریخ‌نویسان، فیلسوفان، پزشکان و شاعران از وقایع متعددی در این باره یاد می‌کنند. لوحه‌ها و سنگنبشته‌ها، پرده‌های نقاشی آویخته بر دیوارهای معابد، هیئروگلیف‌های نقشهای برجسته و آثار و بناهای گوناگونی که از دستبرد زمانه و ضربه‌های جنگجویان درامان مانده‌اند، اطلاعات بسیاری از اعمال اسرارآمیز باطنیون و علمای خفیه که در همه جا، بویژه در مصر، هند، ایران، کلده و یونان رایج بوده است در اختیار ما قرار می‌دهند.»
چنین به نظر می‌رسد که کلیدهای اصلی قدرت اراده چنان که در عهد باستان اعمال می‌شده است در همان قرون اولیه میلادی به نحو جبران پذیری مفقود شده‌اند. با این حال، هراز گاهی و بسیار به ندرت چند روحی که دارای بصیرت شهود و مکاشفه بوده‌اند توانسته‌اند حتی از راه دور واقعیت نفوذ انسان بر همنوعانش را به اثبات برسانند. مارسیل فاسن تایید می‌کند که:
«روحی که با امیال شدید تحریک شده باشد می‌تواند نه تنها بر جسم خود بلکه بر جسم دیگری، بخصوص اگر آن جسم دارای طبیعتی یکدست یا ضعیفتر باشد، تاثیر بگذارد.»
آگریپا که شهرت او به عنوان جادوگر بسیار زیاد بود می‌نویسد:
«جذبه‌های روح، که وقتی شدید باشد راه بلهوسی در پیش می‌گیرد، نه تنها می‌تواند جسم خود شخص را تغییر دهد، بلکه بر جسمی بیگانه نیز اثر می‌گذارد چنان که تاثیرات عجیب و غریبی بر عناصر و اشیا برجای می‌نهد. نباید تعجب کرد که روح می‌تواند بر جسم و روح دیگری تاثیر گذارد.»

همین الان رایگان از زرین لینک دانلود کنید.

در بخشی از کتاب قدرت و نیروی اراده می‌خوانیم:

چندی پیش، شخصی ولخرج به‌منظور سروسامان‌دادن به بدهی‌های کارت اعتباری خود، از تیمی از محققان که خود را اقتصاددانان عصبی می‌خواندند تقاضای کمک می‌کند. این محققان، مغز افراد را در حین خرید تحت نظر قرار می‌دادند، دست‌ِکم با همان دقتی که داخل یک دستگاه ام‌آرآی کاربردی در آزمایشگاهی در دانشگاه استنفورد بدان وجود دارد. محققان درحالی‌که این افراد در فکر خرید وسایل و کتاب و کالاهای مختلف بودند، فعالیت ناحیه‌ی اَنسولای مغز آنان را بررسی کردند. این ناحیه‌ی مغز معمولاً هنگام دیدن یا شنیدن موضوعی ناخوشایند، به‌طور مرتب فعال می‌شود و این دقیقاً همان اتفاقی است که وقتی شخص خسیسی قیمت‌ها را می‌بیند، در مغز او رخ می‌دهد؛ اما هنگامی که شخص دست‌ودل‌بازی برای خرید همان کالاها اقدام می‌کند، ناحیه‌ی اَنسولای مغزش همان نوع انزجار را ثبت نمی‌کند. حتی هنگامی که مغز در نظر می‌گیرد این شخص مبلغ زیادی صرف خرید یک ساعت شناسایی خلق‌وخو کرده، بازهم فعالیتی ثبت نمی‌شود.

داشتن امیدی بیشتر در راست‌اندیشی مالی در آزمایشی جداگانه‌ صورت پذیرفت که به درخواست فردی ولخرج بود که از گذشته‌ی بی‌بندوبار خود اظهار ندامت کرده بود. به‌منظور افشای کامل، باید توجه داشته باشید که این شخصیت ولخرج کسی نیست جز آقای جان تیِرنی قبل از اینکه بامِیستر به تعلیمات لازم برای خویشتن‌داری او اقدام کند. مطمئناً آزمایش اِم‌آرآی، تمایلات مربوط به ولخرجی‌های جان تیِرنی را تأیید کرده. وقتی تیرنی خود را آماده می‌ساخت تا مبالغ گزافی برای کالاهای غیرضروری‌اش هزینه کند، ناحیه‌ی انسولای او در خوشی صِرف باقی می‌ماند.

محققان مداخله‌ای را امتحان کردند. آن‌ها تصویری از آخرین صورت‌حساب کارت اعتباری جان تیِرنی را مقابلش به حرکت درآوردند و فوری نتیجه گرفتند! سرانجام، علائمی از انزجار مشاهده شد: در زمانی که جان تیِرنی شروع می‌کند به تعمق درباره‌ی باقی‌مانده‌ی بدهی 2100 دلاری کارت اعتباری خود، محققان میزان کمی فعال‌شدن ناحیه‌ی انسولا را گزارش کردند. بعد از این آزمایش، او آن‌چنان که به‌نظر می‌رسید، ظاهراً مغزش از کار نیفتاده بود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *