کدبازان

دانلود کتاب 48 قانون قدرت PDF

دانلود کتاب چهل و هشت قانون قدرت

معرفی کتاب 48 قانون قدرت

یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های موفقیت و خودسازی در سرتاسر کشورهای جهان، کتاب 48 قانون قدرت، اثر رابرت گرین است. این اثر، قابل استفاده برای تمام کسانی است که خواهان قدرت هستند یا می‌خواهند خود را در برابر قدرت دیگران تجهیز کنند. نویسنده در این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه در تمام عرصه‌های زندگی قدرتمند شوید.

درباره کتاب 48 قانون قدرت
چطور بر تمام امور زندگی مسلط شویم و قدرت را در دستان خود بگیریم؟ رابرت گرین (Robert Greene) این اثر را که پس از مدتی کوتاه جزء آثار پرفروش در عرصه‌ی بین‌المللی شد، سال 1998 منتشر کرد. او حدود بیست سال درباره‌ی قدرت، تحقیقات گسترده‌ای انجام داد و سپس تمام نتایج آن را در قالب چندین کتاب منتشر ساخت. رابرت گرین در تمام تحقیقات خود، به دنبال پاسخ به این سؤال بود که چرا در طول تاریخ برخی از افراد خاص به قدرت رسیده و سرنوشت خودشان و دیگران را دگرگون کرده‌اند؟ او در کتاب 48 قانون قدرت (The 48 Laws Of Power)، خلاصه‌ای از تاریخ سه‌هزارساله‌ی قدرت که در چهره‌های تاریخی بزرگی مانند نیکولو ماکیاولی، سون تزو، ملکه الیزابت اول، هنری کسینجر و دیگر شخصیت‌های مشهور تجسم یافته را بیان کرده است. رابرت گرین این کتاب را در قالب 48 فصل در آورده و هر یک از آن‌ها را به تشریح یکی از قوانین قدرت اختصاص داده است.

قدرت، یک بازی اجتماعی است که برای آموختن آن باید توانایی خود را در مطالعه و شناخت مردم تقویت کنید. اندیشمند بزرگ قرن هفدهم، بالتازار گراسیان که از نجیب‌زادگان آن دوره نیز محسوب می‌شد، دراین‌باره می‌نویسد: «بسیاری از ما وقتمان را برای مطالعه خواص گیاهان دارویی یا خصوصیات حیوانات سپری می‌کنیم. آیا مطالعه و شناخت ویژگی‌های انسان‌هایی که با آن‌ها زندگی می‌کنیم و با آن‌ها می‌میریم، به این اندازه مهم نیست؟» کسی در این عرصه بازیگر ماهری می‌شود که روان‌شناس قابلی هم باشد. انگیزه‌ها را تشخیص دهید و در پسِ غبار مه‌آلودی که افراد، اطراف کارهایشان ایجاد کرده‌اند، خود واقعی‌شان را ببینید. از نظر رابرت گرین در کتاب 48 قانون قدرت، بهترین دانشی که می‌توانید برای دستیابی به قدرت داشته باشید، شناخت انگیزه‌های پنهان افراد است. زیرا این شناخت، فرصت‌های خوبی برای فریب و اعمال نفوذ ایجاد می‌کند.

معرفی و دانلود کتاب 48 قانون قدرت

آدمی پیچیده‌ترین موجود است و می‌توان او را یک عمر نظاره کرد، بی‌آنکه به شناخت کاملی از او دست یافت. پس بسیار مهم است که از همین حالا کسب مهارت در زمینه‌ی شناخت افراد را شروع کنید. قبل از هر چیز این اصل را به خاطر بسپارید: هرگز بین کسی که بررسی می‌کنید و کسی که به او اعتماد می‌کنید، تفاوتی قائل نشوید. هرگز به طور کامل به کسی اطمینان نکنید و همواره همه‌ی افراد را از جمله دوستان و کسانی که عاشقشان هستید، زیر نظر بگیرید. باید بیاموزید همیشه مسیر غیرمستقیم دستیابی به قدرت را در پیش بگیرید. فریبکاری‌هایتان را زیر نقاب مهربانی پنهان کنید. مثل توپ بیلیارد باشید که قبل از رسیدن به هدف، چندین بار به توپ‌های دیگر و کناره‌های میز برخورد می‌کند. حرکات شما نیز باید طوری باشند که طرف مقابل نتواند آن‌ها را تشخیص دهد. رابرت گرین با کمک 48 قانونی که در این کتاب توصیف کرده، به شما کمک می‌کند مجری اصلی بازی باشید و در انتها نیز به‌عنوان برنده و الگویی برای سایرین شناخته شوید.

کتاب 48 قانون قدرت را نوعی کتاب راهنما در مورد هنر عملکرد غیرمستقیم بدانید. این قوانین از زندگی و تجربیات مردان و زنانی استخراج شده‌اند که بازی قدرت را بررسی کرده و بر آن تسلط یافته‌اند. محدوده‌ی زمانی نوشته شدن این متون، به بیش از سیصد سال پیش و دوره‌ها و تمدن‌های مختلفی همچون چین باستان و رنسانس ایتالیا بازمی‌گردد. درعین‌حال تمام این حکایات، درون‌مایه‌هایی مشترکی دارند که بر ماهیت قدرت اشاره می‌کند. پشت همه‌ی قوانینی که رابرت گرین در این کتاب مطرح کرده، فرضیه‌ی ساده‌ای نهفته است: انجام برخی کارها قدرت افراد را افزایش می‌دهد (رعایت قانون) و انجام برخی دیگر موجب کاهش قدرت یا حتی نابودی‌شان می‌شود (سرپیچی از قانون). تمامی این سرپیچی‌ها و رعایت‌ها، با مثال‌هایی تاریخی توضیح داده شده‌اند. قوانین کتاب 48 قانون قدرت، قطعی هستند و تاریخ انقضا ندارند.

دانلود  PDF کتاب چهل و هشت قانون قدرت

معرفی و دانلود کتاب 48 قانون قدرت

با خواندن کتاب 48 قانون قدرت، شناختی کلی از این حوزه به دست می‌آورید و اگر کمی باهوش باشید، می‌توانید آن‌ها را در موقعیت‌های مختلف نیز به کار گیرید. با وجود این‌که در ظاهر، برخی از این قوانین با زندگی شما ارتباط مستقیمی ندارند، اما به مرور زمان کاربردهای ظریف آن‌ها را می‌فهمید. همراه با رابرت گرین در این کتاب، با مروری بر کلیات موضوع، ارزیابی بهتری نسبت به کارهای گذشته‌ خود خواهید داشت و بر آینده نیز تسلط بیشتری پیدا خواهید کرد. پس از مطالعه‌ی کامل کتاب 48 قانون قدرت، نسبت به تمامی قوانین آن تأمل کنید. این کتاب طوری طراحی شده تا بتوانید قانونی که در یک لحظه‌ی خاص برایتان مناسب‌تر است را تشخیص دهید. برای مثال، اگر با مقام ارشد خود مشکل دارید و نمی‌فهمید چرا تلاش‌های شما را نمی‌بیند و از شما قدردانی نمی‌کند، چندین قانون وجود دارد که به طور خاص به مشکل شما می‌پردازد. در چنین موقعیتی شک نکنید که یکی از قوانین قدرت را زیر پا گذاشته‌اید و می‌توانید با خواندن بندهای اول تا چهل‌وهشتم مطرح‌شده توسط رابرت گرین، این قانون مربوطه را بیابید.

 

جوایز و افتخارات کتاب 48 قانون قدرت
از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در سرتاسر دنیا
از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز
حضور در فهرست «کتاب‌هایی که زندگی‌تان را دگرگون خواهند کرد»
نکوداشت‌های کتاب 48 قانون قدرت
با خواندن کتاب 48 قانون قدرت احساس می‌کنیم که ماکیاولی و سون تزو، رقیب سرسختی پیدا کرده‌اند که باید مراقبش باشند. (نشریه‌ی نیویورک)
کتابی جذاب، معتبر و خواندنی. اسلحه‌ای قدرتمند برای کسانی که مشتاقند در صدر هر جایگاهی قرار بگیرند. (نشریه‌ی People)
رابرت گرین در این کتاب، وارث واقعی ماکیاولی است. کسانی که طبعی لطیف‌تر دارند، کتاب 48 قانون قدرت را دهشتناک خواهند یافت. اما کسانی که طبعی جاه‌طلب‌تر و قدرت‌طلب‌تر دارند، این کتاب را به‌عنوان راهنمای خود برخواهند گزید. (پابلیشرز ویکلی)
رابرت گرین با مثال‌های درخشانی که از بازیگرهای نابغه‌ی بازی قدرت، در کتاب خود می‌آورد، هم مخاطبان عام بازار کتاب را راضی خواهد کرد و هم کسانی که به دنبال یک متن ادبی باکیفیت هستند را. (نشریه‌ی Allure)
کتاب 48 قانون قدرت برای چه کسانی مناسب است؟
اگر علاقه‌مندید که یکی از برترین و پرمخاطب‌ترین کتاب‌های مربوط به موفقیت و رازورمزهای رسیدن به آن را مطالعه کنید، کتاب 48 قانون قدرت را از دست ندهید.

 

48 قانون قدرت نسخه الکترونیکی ترجمه فارسی

جملات برگزیده کتاب 48 قانون قدرت
کسی که خود را پنهان می‌کند، خوب زندگی می‌کند.
ارزش پول به داشتنش نیست، بلکه به مصرف آن است.
پروردگارا! مرا در مقابل دوستانم محافظت نما، من خود مراقب دشمنانم هستم.
در رویارویی با شمشیر‌زن، شمشیر بکشید و برای کسی که شاعر نیست، شعر نخوانید.
اگر می‌خواهید دروغ‌هایی بگویید که باور شود، نباید واقعیتی را بگویید که باورش سخت است.
از میان تمام اختلال‌های روحی، حسادت تنها اختلالی است که کسی نمی‌تواند به آن اعتراف کند.
انسان‌ها آن‌قدر کوته‌فکر و تحت کنترل نیازهای آنی خود هستند که شخص فریبکار، همیشه افراد زیادی را برای فریب دادن می‌یابد.
در بخشی از کتاب 48 قانون قدرت می‌خوانیم
شکارچیان ماری را تعقیب می‌کردند. مار از کشاورزی خواست تا زندگی‌اش را نجات دهد. کشاورز برای پنهان کردن مار، چمباتمه زد و اجازه داد، مار داخل شکمش برود اما وقتی خطر رفع شد و کشاورز از مار خواست تا بیرون بیاید، مار نپذیرفت، زیرا درون شکم کشاورز گرم و امن بود. در راه بازگشت به خانه، کشاورز، مرغ ماهی‌خواری را دید و پیش او رفت و ماجرا را در گوشش گفت. ماهی‌خوار گفت که چمباتمه بزند و به خودش فشار بیاورد تا مار خارج شود. وقتی مار سرش را بیرون آورد، ماهی‌خوار آن را گرفت و بیرون کشید و کشت. کشاورز بیم داشت که سم مار هنوز در بدنش باشد. مرغ ماهی‌خوار هم به او گفت برای درمان سم مار، باید شش پرنده‌ی سفید بخوری. کشاورز با خودش گفت که این مرغ‌ ماهی‌خوار هم پرنده‌ی سفید است، پس با خودش شروع می‌کنم. او ماهی‌خوار را به سرعت گرفت و آن را داخل کیسه انداخت و به خانه برد و به دیوار آویزان کرد. وقتی ماجرا را برای همسرش تعریف کرد، او گفت: «تعجب می‌کنم. پرنده به تو محبت کرده و تو را از شر دشمنی که در شکم داشتی، خلاص کرده است، حال تو به دامش انداخته‌ای و از کشتنش حرف می‌زنی؟» سپس بی‌درنگ مرغ ماهی‌خوار را آزاد کرد و ماهی‌خوار پرواز کرد و دور شد؛ اما چشم‌های همسر کشاورز را هم با منقار از کاسه در آورد و با خود برد.

فهرست مطالب کتاب
قانون 1: هرگز بیشتر از رئیستان ندرخشید
قانون 2: هرگز بیش از حد لازم به دوستان خود اعتماد نکنید و بیاموزید که از دشمنانتان بهره برید
قانون 3: قصد و نیت خود را پنهان کنید
قانون 4: همیشه کمتر از نیاز صحبت کنید
قانون 5: اعتبار و شهرت، سهم مهمی در موفقیت دارد، آن را با چنگ و دندان حفظ کنید
قانون 6: به هر شکلی که شده، توجه همه را به خود جلب کنید
قانون 7: از دیگران کمک بگیرید و هدف خود را پیش ببرید اما آن را به نام خودتان تمام کنید
قانون 8: دیگران را جذب خود کنید و اگر لازم دیدید از آن‌ها به عنوان طعمه استفاده کنید
قانون 9: هرگز با بحث و مجادله، پیروزی خود را به رخ نکشید بلکه آن را با عمل نشان دهید
قانون 10: سرایت عفونت: از افرادی که زانوی غم بغل می‌کنند و بداقبال هستند، اجتناب کنید
قانون 11: دیگران را به خودتان وابسته و متکی کنید
قانون 12: برای خلع سلاح قربانی خود از صداقت و بخشندگی گزینشی استفاده کنید
قانون 13: وقتی از کسی درخواست کمک دارید، روی منافعی که از این کمک نصیبش می‌شود، تأکید کنید و زیاد به قدرشناسی و مهربانی او اهمیت ندهید.
قانون 14: مثل دوست تظاهر کنید اما مانند جاسوس رفتار کنید
قانون 15: دشمن خود را قلع و قمع کنید
قانون 16: از نبود خود برای بالا بردن احترام و عزت نفس استفاده کنید
قانون 17: دیگران را در تردید و ترس نگه دارید و فضایی غیرقابل پیش‌بینی ایجاد کنید
قانون 18: برای مراقبت از خود به دیوار کشیدن نیازی نیست انزوا خطرناک است
قانون 19: رقیب یا دشمن خود را بشناسید و به اشتباه، مزاحم فرد دیگری نشوید
قانون 20: به هیچ کس متعهد نباشید
قانون 21: برای فریب دادن آدم‌های احمق، احمقانه رفتار کنید
قانون 22: از تاکتیک تسلیم بهره بگیرید: ضعف را به قدرت تبدیل کنید
قانون 23: تمام توان خود را متمرکز کنید
قانون 24: همچو یک درباری رفتار کنید
قانون 25: خود را از نو خلق کنید
قانون 26: دست‌ها‌یتان را آلوده نکنید
قانون 27: از نیاز‌ها و نقاط ضعف دیگران نهایت بهره را ببرید تا بی‌چون و چرا از شما پیروی کنند
قانون 28: متهورانه وارد عمل شوید
قانون 29: تمام مسیر را از ابتدا تا انتها برنامه‌ریزی کنید
قانون 30: دستاوردهایتان را ساده و سهل نشان دهید
قانون 31: گزینه‌ها را تحت کنترل درآورید دیگران را وادار کنید که همان کارت‌های انتخابی شما را بازی کنند
قانون 32: تخیل مردم را به بازی بگیرید
قانون 33: نقطه ضعف دیگران را بیابید
قانون 34: به سبک خود مقید باشید، شاهانه رفتار کنید تا ملوکانه با شما رفتار شود
قانون 35: مدیریت زمان یک هنر است، آن را ماهرانه بیاموزید
قانون 36: هرآنچه را نمی‌توانید از آن خود کنید، حقیر بشمارید زیرا نادیده گرفتن، بهترین انتقام است
قانون 37: نمایشی تمام عیار به راه بیندازید
قانون 38: هر جور دوست دارید، بیندیشید اما مانند دیگران رفتار کنید
قانون 39: از آب گل آلود ماهی بگیرید
قانون 40: ناهار مجانی را نپذیرید
قانون 41: پایتان را در کفش بزرگان نکنید
قانون 42: چوپان را بترسانید تا گوسفندان فرار کنند
قانون 43: قلب و ذهن افراد را تسخیر کنید
قانون 44: با استفاده از اثر آینه، دیگران را خلع سلاح و خشمگین کنید
قانون 45: درباره نیاز به تغییر، سخن برانید اما یک‌باره تغییر ناگهانی ایجاد نکنید
قانون 46: هرگز خیلی کامل و بی‌نقص به نظر نرسید
قانون 47: از هدفی که تعیین کرده‌اید، فراتر پا نگذارید و بیاموزید کجا ترمز کنید
قانون 48: خود را به هیچ فرم و قالبی محدود نکنید

 

1 دیدگاه

  1. کتاب خوبی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *