دانلود رایگان کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن PDF

معرفی کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن

یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های روانشناسی دنیا که روابط عاطفی را به شکلی موثر دگرگون می‌کند! کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن اثر پرفروش استیو هاروی، به زنان بسیاری در جهان کمک کرده تا شناخت خوبی از مردان پیدا کنند و مشکلات رابطه خود با آن‌ها را برطرف نمایند.

درباره‌ی کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن:

استیو هاروی (Steve Harvey) در این کتاب به زنانی که در آستانه‌ی ورود به رابطه‌ی عاطفی جدیدی هستند و یا می‌خواهند روابط فعلی خود را بهبود بخشند، کمک چشمگیری می‌کند. شاید در این مورد کتاب‌های بسیاری به بازار آمده که همگی یک شعار می‌دهند که مرد و زن از نظر ذهنی، فکری و جسمی با یکدیگر متفاوت هستند، ولی این تفاوت، دلیل برتری یکی بر دیگری نیست.

کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن (Act Like a Lady, Think Like a Man) در قالب طنز نکات ظریفی را بیان می‌کند که خالی از لطف نیست و در نهایت به این نتیجه می‌رسیم که باید یکدیگر را دوست داشته باشیم، ولی از این محبت زنجیر اسارت نسازیم.

همان‌گونه که از عنوان کتاب مشخص است، هاروی قصد دارد دید تازه‌ای به خانم‌ها بدهد تا بتوانند از دیگاه یک مرد به مسائل بنگرند و البته رفتار زنانه خود را نیز فراموش نکنند. وی ادعا می‌کند هر زنی قبل از عمیق‌ شدن رابطه باید به پنج سؤال مهم زیر پاسخ دهد. اهداف کوتاه‌مدت شما چیست؟ اهداف طولانی‌مدت شما چیست؟ دیدگاهش نسبت به روابط چیست؟ در مورد شما چه فکری می‌کند؟ نسبت به شما چه احساسی دارد؟

استیو هاروی آرزو دارد که زنان مانند یک مرد فکر کنند و مانند یک زن رفتار کنند. این آرزو برای هر زنی است که خواهان یک رابطه محکم است، اما نمی‌تواند بفهمد که چگونه به آن دست یابد؛ همان زنانی که قبلاً ازدواج کرده‌اند و سعی می‌کنند برای داشتن رابطه‌ای بهتر تلاش کنند. برای فراموش کردن مطالبی که تاکنون درباره مردان آموخته‌اید، افسانه‌ها، بدعت‌ها، حرف‌هایی که مادرتان به شما گفته است، حرف‌هایی که دوستان خانم‌ به شما گفته‌اند، همه توصیه‌هایی که در مجلات خوانده‌اید و در تلویزیون دیده‌اید و اینجا فهمیده‌اید، در میان صفحات این کتاب، حرف‌هایی است که به شما بفهماند مردان واقعاً چه موجوداتی هستند. آنچه مردان به آن امیدوار هستند این است که از زنانی که راجع به تاکتیک‌ها و ذهنیت ما اطلاعات، دانش و تجربه کافی ندارند، مشاوره بگیرید. هدف کتاب «مثل یک مرد فکر کن و مثل یک زن رفتار کن» این است که ذهنیت و باور شما را تغییر دهد.

به هاروی اعتماد کنید: کتاب‌هایی که قبلاً مطالعه ‌کرده‌اید منسوخ شده است و مطالبش دیگر مؤثر نیستند. در حقیقت، بزرگ‌ترین بازی زندگی شما، این بازی است که شما وارد یک رابطه می‌شوید و فکر می‌کنید که می‌توانید مرد خود را تغییر دهید، این بدترین و اشتباه‌ترین بازی است که به شکست منجر می‌شود. چرا؟ چون مهم نیست چه اخباری در مجلات می‌خوانید، در برنامه‌های گفتگومحور تلویزیونی چه می‌بینید و حتی ماجراهایی که در طول سفرهای دوستانه از دوستان همجنس‌تان می‌شنوید چه چیزی هستند، یک نکته اساسی در مردان وجود دارد که آنها هرگز تغییر نمی‌کنند!

مهم نیست چقدر خوب با یک مرد رفتار می‌کنید، مهم نیست چقدر خوب با او صحبت می‌کنید تا آن زمان که بفهمید تفکر او چیست، چه چیزی او را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، چه انگیزه‌هایی دارد و چگونه عشق می‌ورزد.

اما با استفاده از این کتاب می‌توانید به ذهنیت یک مرد پی ببرید و بهتر او را درک کنید تا بتوانید برنامه‌ها، رویا و خواسته‌های خود را اجرا و عملی کنید و بهتر از همه، بتوانید بفهمید آیا قصد دارد آینده‌اش را با شما بسازد یا فقط برایش یک بازیچه و سرگرمی هستید.

کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن مناسب چه کسانی است؟

اگر از رابطه خود خسته شده‌اید و یا فریب‌ خورده‌اید و می‌خواهید از این کتاب مثل ابزاری برای یافتن اصول و قوانین مهم و کاربردی بهره ببرید، این کتاب راهنمای خوبی برای شماست.

استیو هاروی را بیشتر بشناسیم:

او در سال 1957 به دنیا آمد و بیست سال است که به عنوان مجری، کمدین، بازیگر و نویسنده‌ای مشهور و برجسته فعالیت می‌کند. این کمدین نامدار در زندگی خود سختی‌های زیادی کشیده و تا پیش از این سالیان سال به عنوان فروشنده در یک شرکت بیمه کار می‌کرده است.

استیو هاروی با اجرا در برنامه‌های تلویزیونی مختلف با عنوان مجری یا کمدین طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده و محبوبیت زیادی در بین مردم جهان دارد. هاروی همچنین در سال‌های 2007 تا 2014 نامزد جایزه‌های مختلف بین‌المللی مثل امی شده است.

جملات برگزیده کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن:

– هیچ‌چیز روی این‌ کره خاکی قابل قیاس با عشق یک زن نیست.
– از نظر مردان، عشق همان وفاداری است. ما می‌خواهیم شما با وفاداری خود، عشقتان را به ما نشان دهید.
– در صدد ‌شکستن دل دیگری نباشید. خواسته‌هایتان را در اولویت قرار دهید، اجازه دهید هم خودتان و هم مردتان به جایگاه واقعی خود در زندگی برسید.
– اگر در زندگی مردی هیچ‌ جایگاهی نداشته باشید و برای شما برنامه‌ای نداشته باشد، بعد از اینکه شما فهمیدید، هیچ سرپوشی روی اشتباهاتش نخواهد گذاشت.

در بخشی از کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن می‌خوانیم:

بدیهی است که مردان به رابطه جنسی نیاز دارند. ما این رابطه را دوست داریم. هیچ‌چیز شبیه این روی کرۀ خاکی نیست و بدون آن نمی‌توانیم زندگی کنیم. خانه، شغل، دارایی ما را بگیرید، اما لطفاً، لطفاً رابطه جنسی را از ما نگیرید. هیچ‌چیز دیگر برایمان مهم نیست. ما فقط به رابطه جنسی نیاز داریم. باید از نظر فیزیکی درگیر زنی باشیم که دوستش داریم، زنی که به ما وفادار است و از ما حمایت می‌کند و بدین روش عشقمان را ابراز می‌کنیم. کارهای رمانتیک از جمله گفتگو، نوازش، گرفتن دست‌ها و به وجود آوردن رشته‌های الفت و محبت، مهم است. ما این کارها را انجام خواهیم داد، چرا که می‌دانیم این کارها برای شما مهم است، اما لطفاً درک کنید: نحوه ارتباط ما مردان از طریق رابطه جنسی است. دوران قاعدگی، زمان استراحت و بازسازی زنان برای ارتباط مجدد با ماست. ندیدم مردی که این نیاز را نداشته باشد. از هر مردی بپرسید که آیا رابطه جنسی در زندگی مهم است و بگوید نه دروغ گفته است. هنوز چنین مردی را ملاقات نکرده‌ام. وقتی او را ملاقات کردید، او را به موزه اسمیتسونیان13 معرفی کنید، او یک گونه نادر و منحصربه‌فرد است، اما بقیه ما مردان، به اندازه هوا به رابطه جنسی نیاز داریم.

زن می‌تواند یک ماه بدون رابطه جنسی سرحال و شاد باشد و سرانجام مرد نیازش را از جای دیگر تأمین می‌کند (مگر اینکه فرزند او را در شکم داشته باشید). می‌خواهم به شما بگویم: «وجود مردان بر پایه وفاداری و حمایت است.» همه دنیای مردان بر اساس این سه اصل بناشده است. هیچ روزی از هفته نیست که در جستجوی آن بیدار نشویم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
مقدمه: آنچه لازم است درباره مردان و روابط بدانید
بخش اول: ذهنیت مرد
فصل 1: آنچه باعث انگیزه در مردان می‌شود
فصل 2: عشق ما شبیه عشق شما نیست
فصل 3: سه عامل مهم که هر مرد نیاز دارد
فصل 4: «ما به گفتگو نیاز داریم»
بخش دوم: چرا مردان این کار را انجام می‌دهند؟ آنان چه کار می‌کنند؟
فصل 5: اولین موردی که مهم است
فصل 6: طعمه بودن یا ماندگار بودن
فصل 7: پسر مامان
فصل 8: چرا مردان خیانت می‌کنند
بخش سوم: کتاب تمرین چگونه بازی را ببرید
فصل 9: مردان به استانداردها احترام می‌گذارند
فصل 10: پنج سؤال که هر زنی باید پیش از عمیق شدن رابطه مطرح کند
فصل 11: قانون نود روز
فصل 12: قبل از تصمیم نهایی در خصوص انتخاب «همسر»، او را با فرزندان خود آشنا کنید
فصل 13: زنان محکم، مستقل و تنها
فصل 14: چگونه به حلقه ازدواج برسید
فصل 15: پاسخ‌هایی سریع به سؤالاتی که همیشه می‌خواستید بپرسید
قدردانی
درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *