کدبازان

اگر مقاله یا کتاب شما در این سایت به فروش میرسد و ناراضی هستید به شماره زیر پیام دهید تا حذف شود : 09101125039 بستن

دانلود رایگان کتاب صوتی بیشعوری

معرفی کتاب صوتی بیشعوری: راهنمای عملی شناخت و درمان خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت

دانلود رایگان کتاب صوتی بیشعوری راهنمای عملی شناخت و درمان خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت

معرفی کتاب صوتی بیشعوری: راهنمای عملی شناخت و درمان خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت

خود را در برابر خطرناک‌ترین ویروس جهان واکسینه کنید! خاویر کرمنت در کتاب صوتی بیشعوری به برشمردن انواع و اقسام رفتارهای مخرب پرداخته، و شیوه‌ی اجتناب از آن‌ها را به ما آموخته است. گفتنی است که بیشعوری یکی از پرفروش‌ترین عناوین روان‌شناختی در بازار نشر ایران است.

درباره کتاب صوتی بیشعوری

مرض بیشعوری خطرناک‌ترینِ بیماری‌هاست. دردی کشنده‌تر از وبا و زجرآورتر از سرطان! و این گفته‌ای است که احتمالاً اغلب شما خوانندگانِ محترم مطلب حاضر تصدیقش خواهید کرد. آخر… خب، خودمانیم دیگر، کدام‌یک از ما تا به حال از بیشعوری و بیشعورها زخم نخورده است؟ کدام‌یک از ما هست که داغ زبان‌نفهمی‌ای را که از عوارض حاد این بیماری‌ است، بر دل نداشته باشد؟ مقابل خانه‌ی کدام یک از ما تا به حال آشغال و زباله نریخته‌اند؟ شکل بدنِ کدام‌یک از ما تا به حال دستخوش طعنه‌ی یک بیمار بیشعور قرار نگرفته؟ کدام‌یک از ما هرگز مورد ناسپاسی قرار نگرفته‌ایم؟ در یک کلام؛ کدام یک از ما می‌تواند ادعا کند که در روابط خود با آدم‌های دیگر، به طور کامل از عوارض بیماری بیشعوری در امان بوده است؟ به راستی که هیچ‌یک از ما!

بله. با کمال تأسف بیشعوری همه جا هست؛ حتی اگر از فرط نزدیکی آن را نبینیم و احساسش نکنیم. بیشعوری از این حیث درست مثل اکسیژن است. و به راستی هم که گویی برخی‌ها بی آن دچار خفگی می‌شوند! این دسته، حادترین بیمارانِ مبتلا به مرض بیشعوری‌اند. اما خب، انصافاً تمام بیمارانِ این مرض در چنین وضعیت اسفباری قرار ندارند. درست همانطور که غده‌ی سرطانی گاه خوش‌خیم است و گاه بدخیم، بیشعوری نیز گاه درمان‌پذیر است و گاه نه.

خاویر کرمنت (Xavier Crement) کتاب بیشعوری (Asshole No More) را که از جمله آثار مشهور و پرفروشِ ژانر خودیاری است، برای کمک به همین دسته از بیماران اخیر، یعنی بیشعوران درمان‌پذیر، به رشته‌ی تحریر درآورده! او در این اثر ضمن برشمردن رفتارهای ناپسند و زشت و آسیب‌زایی که عمدتاً از آن‌ها با عنوان رفتار افراد بیشعور یاد می‌کنیم، به ما در شناخت بیشعورهای اطرافمان یاری رسانده. البته، چنانچه از قضا (البته دور از جان شما) خودمان یکی از همان بیشعورهای مورد بحث کتاب باشیم، نباید سرخورده شویم. چون کرمنت برای خود بیشعورها هم درس‌ها و گفتنی‌های بسیار دارد!

خلاصه‌ی کلام: با مطالعه‌ی کتاب بیشعوری خود را در برابر خطرناک‌ترین ویروسی که بشر به خود دیده ایمن خواهید کرد. پس اگر به سلامت خودتان اهمیت می‌دهید، همین حالا اقدام کنید!

افتخارات کتاب صوتی بیشعوری

– از پرفروش‌ترین عناوین در بازار نشر ایران
– حضور در فهرست «کتاب‌هایی که زندگی‌تان را دگرگون خواهند کرد»

نکوداشت‌های کتاب صوتی بیشعوری

– بیشعوری یکی از کامل‌ترین آثار در حیطه‌ی خودیاری است. (Barnes & Noble)
– خاویر کرمنت انقلابی در صنعت خودسازی پدید آورده. (Research Gate)
– کتابی بامزه و شیرین. (Amazon)

کتاب صوتی بیشعوری مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثار حیطه‌ی خودیاری مخاطبین اصلی کتاب بی‌شعوری هستند.

با خاویر کرمنت بیشتر آشنا شویم

خاویر کرمنت نویسنده و روانشناسِ آمریکایی است که با نگارش و انتشار کتاب «بیشعوری» یک‌شبه ره صدساله را پیمود و به شهرتی کم‌نظیر دست یافت. از دیگر کتاب‌های کرمنت می‌توان به دو اثر با عناوین پیش رو اشاره کرد: «بیشعورهای گردن‌کلفت»، «بیشعورهای ابدی».

در بخشی از کتاب صوتی بیشعوری می‌شنویم

مشکل بزرگ بیشعوری آن است که همه‌ی افراد، از هر سن و جنس و طبقه، به راحتی به آن مبتلا می‌شوند. بیشعوری با بخش‌هایی از مغز که با قدرت و زرنگی مرتبط است می‌آمیزد و از آنجا که هر فردی در هر موقعیتی به هر حال از قدرت و زرنگی بی‌بهره نیست، همه در خطر ابتلا به آن هستند. هر چه قدرت بیشتر، خطر ابتلا به بیشعوری هم بیشتر. اما این به معنای آن نیست که صرفاً کسانی که با داشتن پول و اسلحه و تریبون و تیغ جراحی و قلم و تسبیح قدرت ظاهری زیادی دارند، بیشعور می‌شوند؛ آن‌ها البته در خط مقدم‌اند، اما قسمت تراژیک‌تر داستان آنجاست که قدرت فقط در این‌ها نیست. دوست داشته شدن، بزرگ‌تر بودن، بچه بودن، ترحم‌انگیز بودن و مواردی از این دست هم قدرت فراوانی در اختیار شخص قرار می‌دهد که به آسانی می‌تواند از آن‌ها سوءاستفاده کند و روزگار دیگران را سیاه کند.

 

دانلود رایگان کتاب صوتی بیشعوری

 

درباره کتاب صوتی بیشعوری

خاویر کرمنت نامی مستعار است که نویسنده‌ی کتاب پرفروش، عجیب و جنجالی بیشعوری برای خود برگزیده‌است.
او که خود پزشکی متخصص است، اتفاقی در زندگی شخصی‌اش رخ می‌دهد و او را متوجه این موضوع می‌کند که او دچار بیماری بیشعوری شده‌است!
دکتر کرمنت پس از آن درصدد نوشتن کتابی برآمد تا به مخاطبان مشتاقش روش‌های تشخیص بیماری بیشعوری را بیاموزد و این امکان ویژه را به آن‌ها ‌دهد تا با شنیدن کلمه بیشعوری برخی افراد و اسامی در ذهنشان مرور شود. در ادامه شما را با این کتاب بیشتر آشنا خواهیم کرد.

کتاب بیشعوری چند جلد است؟

بیشعوری کتابی است با مضمون طنز که دکتر خاویر کرمنت آن را در سه جلد در اختیار علاقه‌مندان قرار داده‌است. جلد اول کتاب با عنوان بیشعوری به ذکر علائم و نشانه‌های بی‌شعوری پرداخته است.
کتاب صوتی بی‌شعورهای ابدی، عنوان جلد دوم سری کتاب‌های بیشعوری است که به شما یاد می‌دهد؛ اگر شما خودتان بی‌شعور هستید یا با جماعتی از بی‌شعورها طرف هستید، چگونه باید رفتار کنید.
کتاب صوتی توطئه بیشعورها که عنوان سومین جلد از این سه‌گانه‌ی پرتیراژ است، به آن دسته از بی‌شعورهایی اشاره دارد که هیچ راه درمانی برای آن‌ها وجود ندارد و بهترین راه برای آلوده نشدن، فاصله گرفتن از آن‌ها است. کتاب صوتی توطئه بیشعورها را با صدای میرطاهر مظلومی از نوار بشنوید.

نقد کتاب بیشعوری؛ حرف‌هایی که پشت سر بیشعوری زده می‌شود

کتاب بیشعوری جزء آن دسته از کتاب‌هایی‌ست که از زمان انتشار تاکنون با هجمه‌ی زیادی از نقدهای مثبت و منفی مواجه شده‌است. منتقدان مهمترین نقطه‌ی قوت کتاب را زبان ساده و طنزش می‌دانند. اینکه نویسنده چطور با بیانی جذاب به تعریف و معرفی بیشعوری و همچنین رسوایی بیشعوران دوران پرداخته‌است.

اما عده‌ای دیگر به محتوای کتاب و تضاد آن با مباحث روان‌شناختی، نقدهایی جدی وارد کرده‌اند. منتقدان نویسنده را یک بیشعور به تمام معنا معرفی می‌کنند چرا که او با نگارش این کتاب انسان را موجودی کم‌ارزش نشان داده‌است.

در دنیای بیشعور ها بیشعور تر باش

از طرفی دیگر بسیاری از مخاطبان و منتقدان، به این موضوع بارها اشاره کرده‌اند که چرا در انتهای کتاب برای رهایی از بیشعوری راهکارهایی ارائه نشده‌است؟ که البته باید به آن‌ها متذکر شد که این ارائه در جلد دوم کتاب  (بیشعورهای ابدی) آورده شده‌است.

با همه‌ی نقدهای مثبت و منفی که در مورد این کتاب وجود دارد باز هم کتاب بیشعوری با زبان طنز و روایت متفاوتش از عارضه‌ای که به‌شدت در حال فراگیر شدن است، توانسته است مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند و همواره در صدر فهرست کتاب‌های پرفروش قرار بگیرد.

جملات ناب از کتاب بیشعوری

 • «اگر بی‌شعورها عاشق می‌شوند فقط به یک دلیل است: می‌خواهند در هیچ‌چیز کم نیاورند، از جمله عشق.»
 • «بی‌شعورها می‌توانند دیگران را سرکوب کنند. اما کسی نمی‌تواند آن‌ها را سرکوب کند مگر یک بی‌شعور بزرگ‌تر.»
 • «بیشعوری یک نوع اعتیاد است و مثل سایر اعتیادها به الکل و مواد مخدر یا وابستگی دارویی ،اثرات سوء و زیان‌باری برای شخص معتاد و اجتماعی که در آن زندگی می‌کند دارد. بدترین خصوصیت این اعتیاد آن است که بیشعورها ذره‌ای هم از بیشعوری‌شان آگاه نیستند.»

کتاب صوتی بیشعوری را از نوار بشنوید

شنیدن این کتاب شما را با پدیده‌ای شاید عجیب و غریب مواجه کند که مطمئنا قبل از شنیدن آن و یا بعد از آن، هرگز چنین چیزی را تجربه نکرده‌اید. بیان یک معضل به نام بیشعوری و دسته‌بندی و سازمان دهی بسیار خوب آن، به شما در بهتر ارتباط برقرار کردن و شناختن دقیق این موضوع کمک می‌کند.

ترجمه‌ی کتاب بیشعوری

نخستین مترجم این کتاب در ایران «محمود فرجامی» است. او پس از اینکه نتوانست مجوز چاپ را به دست بیاورد، در اقدامی متفاوت و اعجاب‌انگیز نسخه‌ی ترجمه شده‌ی کتاب را به صورت رایگان در اینترنت قرار داد و از علاقه‌مندان درخواست کرد تا به عنوان هزینه‌، پول یک پیتزا را بپردازند. سرانجام بعد از ۵ سال فرجامی توانست مجوز چاپ و انتشار این کتاب را اخذ کند. فرجامی از روزنامه‌نگاران و طنزپردازان مطرح ایرانی است که در سال ۲۰۱۲ موفق به اخذ جایزه‌ی دانشجوی برجسته‌ی دکترا از انجمن بین‌المللی مطالعات طنز شده است. برای دانلود کتاب صوتی بیشعوری با صدای «دادبه دادمهر» می‌توانید به فیدیبو مراجعه کنید، این کتاب از سوی نشر صوتی سبکتو منتشر شده است. بعد از فرجامی یک گروه مترجمان هم دست به کار شدند و نسخه‌ ترجمه‌ی دیگری از این کتاب روانه‌ی بازار شد. شما می‌توانید کتاب صوتی بیشعوری را از وب‌سایت و اپلیکیشن فیدیبو دانلود کنید.

کتاب صوتی بیشعوری خاویر کرمنت برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب در قالب طنز روان‌شناختی به شما کمک می‌نماید تا بیشعوری را بشناسید و در صورت نیاز آن را از خود دور کنید بنابراین اگر می‌خواهید فرد باشعوری باشید این کتاب حتما و مسلما به شما پیشنهاد می‌شود.

ترجمه فارسی

8 دیدگاه

 1. خیلی کتاب خوبیه

 2. ⬅️ ابزارهای رایگان و قدرتمند برای سئو و دیجیتال مارکتینگ

  ✔️ گوگل سرچ کنسول
  Google search console

  گوگل سرچ کنسول یک ابزاره که برای سنجش وضعیت سئو سایت استفاده میشه و یه جورایی دست راست سئوکاراست.

  ✔️ گوگل آنالیتیکس
  Google Analytics

  گوگل آنالیتیکس یک سری داده‌های مفید از رفتار کاربران توی سایت بهمون میده؛ این ابزار بیشتر به درد دیجیتال مارکترها می‌خوره.

  ✔️ گوگل تگ منیجر
  Google Tag Manager

  با گوگل تگ منیجر می‌تونی تگ‌های سایتت رو مدیریت کنی و تگ‌های جدید بسازی.

  ✔️ گوگل دیتا استودیو
  Google data studio

  گوگل دیتا استودیو یک ابزار خیلی کاربردی واسه آنالیز داده‌ها و ایجاد گزارش‌های تصویریه.

  ✔️ اسکریمینگ فراگ
  Screaming Frog

  اسکریمینگ فراگ صفر تا صد سئو تکنیکال سایت رو تحلیل می‌کنه و گزارش میده.

  ✔️ جی تی متریکس
  GTmetrix

  از ابزار GTMetrix برای سنجش سرعت سایت استفاده میشه.

  ✔️ یاندکس
  Yandex

  یاندکس یک موتور جستجو هست که کاربردای
  زیادی داره؛ اما بیشتر از هیت مپ این موتور جستجو استفاده میشه.

  ➖➖➖➖➖➖➖➖➖
  ⛓🆔 @ghaleb_fre

  ⛓🆔 @cht_romm

 3. دروغ محض ..اصلا کتاب صوتی بیشعوری برای من دانلود نشد …واقعا کلاهبرداری وتبلیغات الکی هست …توی تبلیغات نوشته دانلود رایگان صوتی بیشعوری ..ولی الان میگه خرید کن و …

 4. عالی بود

 5. game arcade

  https:// .com/arcade

 6. 《539彩券:台灣的小確幸》

  哎呀,說到台灣的彩券遊戲,你怎麼可能不知道539彩券呢?每次”539開獎”,都有那麼多人緊張地盯著螢幕,心想:「這次會不會輪到我?」。

  ### 539彩券,那是什麼來頭?

  嘿,539彩券可不是昨天才有的新鮮事,它在台灣已經陪伴了我們好多年了。簡單的玩法,小小的投注,卻有著不小的期待,難怪它這麼受歡迎。

  ### 539開獎,是場視覺盛宴!

  每次”539開獎”,都像是一場小型的節目。專業的主持人、明亮的燈光,還有那台專業的抽獎機器,每次都帶給我們不小的刺激。

  ### 跟我一起玩539?

  想玩539?超簡單!走到街上,找個彩券行,選五個你喜歡的號碼,買下來就對了。當然,現在科技這麼發達,坐在家裡也能買,多方便!

  ### 539開獎,那刺激的感覺!

  每次”539開獎”,真的是讓人既期待又緊張。想像一下,如果這次中了,是不是可以去吃那家一直想去但又覺得太貴的餐廳?

  ### 最後說兩句

  539彩券,真的是個小確幸。但嘿,玩彩券也要有度,別太沉迷哦!希望每次”539開獎”,都能帶給你一點點的驚喜和快樂。

  1. مرسی نفهمیدم چی گفتید ولی عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *